۱۳۹۱ تیر ۱۷, شنبه

Support Performance Art in Iran

از پرفورمنس آرت در ایران حمایت کنید 

پرفورمنس آرت به عنوان صورتی از بیان هنری چند سالی است که در ایران جدی تر دنبال می شود و بسیاری از هنرمندان از این مدیوم جهت ارائه آثار خود بهره می گیرند. بنا به دلایل گوناگون گالری های هنری محل برگزاری بیشتر این آثار است.  با توجه به اینکه این آثار قابلیت خرید و فروش ندارند و ارائه این آثار خود هزینه هایی را برای هنرمند و گالری دار در بر دارد، شاهد این هستیم که اکثر گالری ها تمایل چندانی برای تمرکز بر این مدیوم هنری ندارند و پروژه های کوتاه مدت (اکثرا یکروزه) و زمان های نامناسب شاهد این رویکرد است. 
گالری ایست از ابتدای فعالیت خود به تا به امروز میزبان بسیاری از پروژه های پرفورمنس آرت بوده است و قصد دارد این روند را همچنان ادامه دهد.اما در این میان مشکلات همچنان پا برجا است و بسیاری از هنرمندان به دلیل نداشتن اسپانسر از پروژه های خود منصرف می شوند و ما نیز متاسفانه به جز در اختیار گذاشتن فضا و امکانات گالری فقط در برخی مواقع می توانیم هزینه های آثار را تقبل کنیم که به هر حال ادامه این روند باعث محرومیت جامعه از ارائه آثار ارزنده خواهد شد .
گالری ایست برای حل این مشکل  در همفکری با هنرمندان و آگاهان راه حلی یافته است که هم استقلال و روند سیاستگزاری گالری خدشه دار نشود و هم بتواند در پروژه های آینده یاری دهنده هنرمندان باشد. پایه  این راه حل دریافت مبلغی جزئی از مخاطبین برای تامین هزینه های مربوطه است. 
در طرح " از پرفورمنس آرت در ایران حمایت کنید"  مانند بسیاری از گالری های جهان در هر پروژه از مخاطبین مبلغی را دریافت می نماییم. شما مخاطبین پرفورمنس آرت که خود بخش مهمی در شکل گیری این آثار هستید با پیوستن به این پروژه در گسترش، رشد و پویایی پرفورمنس آرت به ما کمک خواهید کرد. 

هزینه شرکت در پروژه "جان کیج پیش می آید" مبلغ ۱۰۰۰۰ (ده هزار تومان)  برای شرکت در ۱۲ پرفورمنس و یک نشست است (یکبار برای تمامی پرفورمنس ها) . با پرداخت این مبلغ شما یک  پلاک (Badge) با طرح زیر دریافت خواهید نمود که با آن می توانید در تمامی پرفورمنس ها شرکت کنید. 
دانشجویان از ۵۰٪ (پنجاه درصد) تخفیف برخوردار خواهند شد.

پس نوشت: هزینه شرکت در یک پرفورمنس/نشست مبلغ ۱۰۰۰۰ (ده هزار تومان) است اما شما با شرکت در یک پرفورمنس/نشست و دریافت Badge می توانید در کلیه پرفورمنس ها بدون پرداخت هزینه دوباره شرکت کنید.


جان کیج پَس (pass)


هیچ نظری موجود نیست: