۱۳۹۱ مهر ۴, سه‌شنبه

خبرنامه شماره ۱۰پرفورمنس امروز:

"دکه"، کیاوش صاحب نسق
سه شنبه ۴ مهرماه ۱۳۹۱
ساعات اجرا: ۱۷ و ۱۸ و ۱۹

طرح:

كياوش صاحب نسق
به همراه بداهه نوازان زُروان

اجرا و پرداخت طرح:

ماكان اشكوارى: آکوردئون
شهرزاد بهشتيان: ویولنسل
مسعود سخاوت دوست: سنتور
كياوش صاحب نسق: سه تار
نيلوفر كريمي: فرش


لطفا توجه فرمایید:

پیش از شروع پرفورمنس ها موبایل خود را خاموش کنید.
عکاسی و فیلمبرداری از تمامی پرفورمنس ها بدون اجازه مسئولین گالری و هنرمندان ممنوع است.بیوگرافی کیاوش صاحب نسق:

کیاوش صاحب نسق،سال 1347 در تهران متولد شد.

 او آموختن پیانو  را از سنین کم تحت نظر مربیان مختلف از جمله خانم ها هارطونیان، رضایی، شهسا و آقایان فرمان بهبود و فریدون ناصحی. آغاز کرد و بعد از آن به آموزش اصول  آهنگسازی نزد مهران روحانی، محمد رضا درویشی و ‏‏علیرضا مشایخی پرداخت.صاحب نسق، آهنگساز و مدرس دانشگاه، در کنار آموزش موسیقی کلاسیک غرب به آموزش موسیقی کلاسیک ایرانی نیز علاقه مند شد و ردیف موسیقی ایرانی را نزد مسعود شعاری و حسین علیزاده آموخت.
او در سال‌های میانی دهه 70  به اتریش  رفت تا به تکمیل  آموزش‌ها ‏ در مدرسه موسیقی گراتس به عنوان دانشجوی رشته  آهنگسازی و تئوری موسیقی بپردازد.

کسب آموزش از پروفسور ‏‏«بئات فورر» و دریافت درجه ی دکترای آهنگسازی از دانشگاه هنر و موسیقی گراتس اتریش از جمله توفیق های صاحب نسق به شمار می رود.
صاحب نسق بعد از اخذ درجه دکتری به تهران بازگشت و به  تدریس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پرداخت.

خلق آثار در سه دسته آهنگسازی برای پیانو، ارکستر و درمحدوده‌ ‏موسیقی الکترونیک و کامپیوتر از جمله تلاش‌های خلاقه این آهنگساز به شمار می رود که آلبوم‌های لالایی زیر آوار، و اینجا در سکوت... و لحظه ها حاصل این کوشش است. 

درباره گروه "بداهه نوازان زُروان":

گروهی از دانشجویان موسیقی دانشگاه تهران، هنر، سوره و آزاد( لیسانس و فوق لیسانس) به بهانه ی هم نوازی و بداهه نوازی بر اساس طرح هایی آنی یا از پیش تعین شده در حال و هوای موسیقی معاصر از حدود دوسال و نیم پیش به تمرین هایی در منزل کیاوش صاحب نسق و با هدایت و همراهی وی  مشغول شدند که ثمره ی این هم نوازی و بداهه نوازی و بداهه اندیشی ها قرار است در نهایت در قالب کنسرت و آثار ضبط شده ای به نمایش گذاشته شود. ترکیب سازها بسیار متنوع و دارای هیچ محدودیتی نیست. تا به حال در گروه  مسعود سخاوت دوست(آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، نیلوفر کریمی( آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، مهدیس گلزار کاشانی(آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، فرناز مدرسی فر( لیسانس موسیقی)، رسول پورسنگری( دانشجوی فوق لیسانس آهنگسازی)، مهرداد میرزایی( دانشجوی لیسانس موسیقی)، ماکان اشکواری( لیسانس موسیقی، بازیگر تئاتر و خواننده) ، مارتین شعبان پور( نوازنده)، شهرزاد بهشتیان( لیسانس موسیقی، مربی آکادمیک ارف) حامی حقیقی(‌صدابردار و آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، ارسلان عابدیان( آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، رضا پیامی(‌ آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، مریم شریف زاده(‌آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی) ، سیاوش حمیدی(‌آهنگساز، فوق لیسانس آهنگسازی)، سینا بیجاری( نوازنده) و سمیع سمیعی( نوازنده) شرکت داشته اند. اولین اجرای این گروه در رونمایی آلبوم وَرَن - اثر کیاوش صاحب نسق در مرکز موسیقی بتهوون در شهریور ۱۳۹۱ برگزار شده است. 

رویدادهای وبلاگ:

الف:
تکمیل فرآیند پرفورمنس "دانمارک" برای شرکت کنندگان در اجرا
ب:
 عکس هایی از پرفورمنس سوم، "ارزان ها"، مهدی میرمحمدی

توجه:

علاقه مندان شرکت در پرفورمنس خانم کتایون فیض مرندی به نام "گرترود" که در تاریخ دوشنبه اول آبانماه (۱۳۹۱/۸/۱) اجرا خواهد شد باید زوج باشند (زن ومرد، بدون محدودیت سنی). زوج ها می توانند یک تصویر، خاطره، کابوس و یا خبری تاثر برانگیز با موضوع خیانت را به آدرس ایمیل info@tehraneastgallery.com  ارسال نمایند. شرکت کنندگان در پرفورمنس از میان این زوج ها انتخاب خواهند شد. آخرین مهلت ارسال ۱۵ مهرماه است.

گالری ایست در طول فستیوال، روزهای شنبه و چهارشنبه تعطیل است.

اجرای روز پنجشنبه: 

"قرنطینه"، علیرضا امیرحاجبی
پنجشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۱
ساعات اجرا: ۱۷ تا ۲۰


برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ گالری ایست مراجعه کنید.
blog.tehraneastgallery.com


هیچ نظری موجود نیست: