۱۳۹۱ شهریور ۲۱, سه‌شنبه

Support Performance Art in Iran-2

از پرفورمنس آرت در ایران حمایت کنید 

پرفورمنس آرت به عنوان صورتی از بیان هنری چند سالی است که در ایران جدی تر دنبال می شود و بسیاری از هنرمندان از این مدیوم جهت ارائه آثار خود بهره می گیرند. بنا به دلایل گوناگون گالری های هنری محل برگزاری بیشتر این آثار است.  با توجه به اینکه این آثار قابلیت خرید و فروش ندارند و ارائه این آثار خود هزینه هایی را برای هنرمند و گالری دار در بر دارد، شاهد این هستیم که اکثر گالری ها تمایل چندانی برای تمرکز بر این مدیوم هنری ندارند و پروژه های کوتاه مدت (اکثرا یکروزه) و زمان های نامناسب شاهد این رویکرد است. 
گالری ایست از ابتدای فعالیت خود به تا به امروز میزبان بسیاری از پروژه های پرفورمنس آرت بوده است و قصد دارد این روند را همچنان ادامه دهد.اما در این میان مشکلات همچنان پا برجا است و بسیاری از هنرمندان به دلیل نداشتن اسپانسر از پروژه های خود منصرف می شوند و ما نیز متاسفانه به جز در اختیار گذاشتن فضا و امکانات گالری، فقط در برخی مواقع می توانیم هزینه های آثار را تقبل کنیم که به هر حال ادامه این روند باعث محرومیت جامعه از ارائه آثار ارزنده خواهد شد .
گالری ایست برای حل این مشکل  در همفکری با هنرمندان و آگاهان راه حلی یافته است که هم استقلال و روند سیاستگزاری گالری خدشه دار نشود و هم بتواند در پروژه های آینده یاری دهنده هنرمندان باشد. پایه  این راه حل دریافت مبلغی جزئی از مخاطبین برای تامین هزینه های مربوطه است. 
در طرح " از پرفورمنس آرت در ایران حمایت کنید"  مانند بسیاری از گالری های جهان در هر پروژه از مخاطبین مبلغی را دریافت می نماییم. شما مخاطبین پرفورمنس آرت که خود بخش مهمی در شکل گیری این آثار هستید با پیوستن به این پروژه در گسترش، رشد و پویایی پرفورمنس آرت به ما کمک خواهید کرد. 

در  فستیوال "سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز" هزینه شرکت در هر اجرا مبلغ ۵۰۰۰ (پنج هزار تومان) است.
برای شرکت در هر ۳۰ پرفورمنس شما می توانید یک پلاک (Badge) به مبلغ ۳۰۰۰۰ (سی هزار تومان) تهیه کنید . 
با پرداخت این مبلغ شما یک پلاک (Badge) با طرح زیر دریافت خواهید نمود که با همراه داشتن آن می توانید در تمامی ۳۰ پرفورمنس شرکت کنید. 
دارندگان پلاک برای حضور در اجراها در اولویت قرار دارند.

گالری روزهای شنبه و چهارشنبه تعطیل است.
۶ نظر:

pedram گفت...

سلام... مرسی که امسال برگزار میشه...
چجوری میشه پلاک رو تهیه کرد؟

East Art Gallery گفت...

خیلی ممنون، شما می توانید پلاک را در زمان حضور پیش از شروع هر اجرا تهیه کنید.

تا باقی عمر بر چه باشد گفت...

همه ی اجراها راس ساعت 17 آغاز می شوند آیا؟
خرید اینترنتی ندارد؟

East Art Gallery گفت...

خیر، همه اجرا ها مابین ساعت ۱۷ تا ۲۰ اجرا می شوند ولی ساعت شروع برخی از اجراها دیرتر از ۱۷ خواهد بود. ما ساعت هر اجرا را یک روز پیشتر در وبلاگ و شبکه های اجتماعی اعلام خواهیم کرد. علت این امر این است که آخرین تغییرات مد نظر هنرمندان را به اطلاع همگان برسانیم.

masih گفت...

ایا امکان رزرو یا خرید اینترنتی هم هست؟

East Art Gallery گفت...

خیر، فقط حضوری.