۱۳۹۲ مهر ۱۸, پنجشنبه

خبرنامه شماره ۱۱ سومین فستیوال سی پرفورمنس،...


پرفورمنس آرت امروز:
"تکنیک های مبتنی بر ساختار سطحی"، پرفورمنسی از محمد حسین ضرغام
پنج شنبه ۱۸ مهرماه ۱۳۹۲
ساعت اجرا: ۱۹ تا ۲۰
"تکنیک های مبتنی بر ساختار سطحی"

_ رخ دادی بزرگ در دهه ی حاضر به وقوع می پیوندد. همه گان می توانند نفسی عمیق و راحت بکشند و مسرور از لمسِ یکی از اصلی ترین راه های آسایشِ بدن, به "موجودیتِ واقعیت ها" ایمان بیاورند.
چه کسی مسئله ی اساسیِ "ساختار مندیِ واقعیت های زندگی" را – که باید گفت شاهرگِ حیاتیِ هنر و  فلسفه ی معاصر است- زیر سوال می برد؟
چه کسی می تواند پساساختارگرایی و شالوده شکنی را منتهی به نادیده گرفتنِ " تمامِ واقعیت های غیر قابل پیش بینیِ زندگی" بداند؟
_ روش هایی روش مند وجود دارند تا انسانِ "نو" بر پایه ی روی دادهای مبتنی بر "لایه های سطحیِ زنده ماندن" , به تالیف, خلق اثر, و ارائه ی نتیجه بپردازد.
این روش ها در ابتدای راه, با قبولِ ساختارمندی و نظامِ از پیش تعیین شده ی "بدن" و فیگورهای ظاهری و ذهنیِ زندگی, و سپس با تبیین برنامه ای برای عدمِ مبارزه با واقعیت های زندگی در موقعیتِ بحران, به دست می آید.
امروز پاسخ گویی به این پرسش که "روش های روش مندِ زندگی" , و یا "تکنیک های مبتنی بر ساختار سطحی" از چه خصوصیاتی بهره مند هستند (؟) , نه فقط سرنوشت فردی و جمعیِ آدمیان (روح های دمیده شده در بدن ها و یا بدن های هدیه شده به ارواح سرگردان!) را تعیین می کند؛ بلکه در عرصه ی فکر و فلسفه و علوم انسانی نیز از اساسی ترین پرسش هاست؛ به خصوص پس از هر کنشی رقت بار, در جهتِ سلطه ی ایدئولوژی های دیگران و نه قیام برای خوراک و پوشاک و سرپناه.

محمد حسین ضرغام
پاییز نود و دو

بیوگرافی محمد حسین ضرغام:

متولد: ۱۳۶۲
دیپلم ریاضی فیزیک : ۱۳۷۹
طلبه ی انصرافی حوزه ی علمیه : ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱
دانشجوی انصرافی رشته ی فلسفه , دانشگاه آزاد اسلامی : ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۵
دانش آموخته ی رشته ی هنر (عکاسی) , دانشگاه آزاد اسلامی : ۱۳۸۹پرفورمنس آرت روز جمعه ۱۹ مهرماه ۱۳۹۲:


" اختلال در حافظه" از مجموعه اسناد تاريخى
پرفورمنسی از رامین اعتمادی بزرگ
ساعت اجرا: ۱۸ تا ۱۹

توجه:

تمامی اجراها در فستیوال سوم مانند فستیوال اول رایگان است اما نیاز به ثبت نام دارند. ثبت نام از طریق وبسایت گالری ایست و یک روز پیش از هر اجرا برای آن صورت می گیرد.


‎
گالری ایست در طول فستیوال روزهای شنبه و چهارشنبه تعطیل است.

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ و وبسایت گالری ایست مراجعه کنید.

‎‏blog.tehraneastgallery.com
‎‏www.tehraneastgallery.com

هیچ نظری موجود نیست: