۱۳۹۳ مهر ۲۴, پنجشنبه

اجرای روز هفدهم، 
"نظم اشیاء ، بخش دوم؛ اشعاری برای لوایاتان ها"، نیما زاغیان


اجرای روز هفدهم، 

"نظم اشیاء ، بخش دوم؛ اشعاری برای لوایاتان ها"، نیما زاغیان
جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۳
ساعت اجرا: ۱۸

توجه:
این اجرا برای مخاطبان محدود طراحی شده است. درخواست ثبت نام توسط هنرمند اعلام شده و ظرفیت مخاطبان این اجرا به پایان رسیده است. 

بیوگرافی نیما زاغیان:

نیما راغیان متولد سال ۱۳۵۵ هنرمندی تجسمی است که آثاری در مدیوم های گوناگون از جمله طراحی، مجسمه، اینستالیشن، و پرفورمنس آرت در کارنامه خود دارد. او همچنین به عنوان کیوریتور، مشاور و منتقد هنری نیز فعالیت می کند. مقالات و متون او در مطبوعات و مجلات هنری از جمله “هنر فردا”، “حرفه: هنرمند” و … به چاپ رسیده است.
به عنوان نسل نخستین هنرمندان حوزه ی هنر معاصر، نیما زاغیان آثار اولیه ی خود را در حوزه کانسپچوال آرت و تکستایل آرت  در سال ۱۳۷۵ پدید آورد. او همچنین از شرکت کنندگان در “اولین سالانه هنر معاصر ایران” در “موزه  هنرهای معاصر تهران” در سال ۱۳۸۰ بود. اوسپس مطالعات خود در زمینه فلسفه و اسطوره شناسی را آغاز نمود که این دوره تا سال ۱۳۸۶ به طول انجامید که نتایج آن در آثار متاخر او مشهود است. 
در میان سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ او مجموعه ی “شی وانموده ی باستانی” را خلق کرد که در برگیرنده برخی مجصولات کارخانه ای است بر پایه تمدنی خیالی. در سال ۱۳۹۲ او یکی از کیوریتورهای “چهارمین سالانه پرسبوک” برگزار شده در خانه هنرمندان بود. همچنین نمایش آثاری از او تحت عنوان “سرخ” در گالری “هاله” (بایرن، آلمان) در همین سال رخ داد.  

هیچ نظری موجود نیست: