۱۳۹۳ آبان ۱۳, سه‌شنبه

اجرای روز بیستم و هفتم، "تفاوت و تکرار"، صدف فروغی و کیارش انوری

اجرای روز بیستم و هفتم، "تفاوت و تکرار"، صدف فروغی و کیارش انوری

چهارشنبه  ۱۴ آبانماه
ساعت اجرا: ۱۹

توجه:
این اجرا نیازی به ثبت نام ندارد و تعداد مخاطبان محدود نخواهد بود. 

 


بیوگرافی صدف فروغی:صدف فروغی متولد ۱۳۵۵ در تهران است.
او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد و از همان سال به خلق و تولید فیلمهای کوتاه، مستند و ویدئو آرت پرداخت. از جمله ی آثارش می توان از یک تاثیر (۱۳۸۳)، سارا در ۱۰ دقیقه(۱۳۸۶) و پسرک و بادبادک(۱۳۸۸)نام برد که در جشنواره های معتبر ملی، بین المللی و مراکز فرهنگی دنیا از جمله جشنواره ی بین المللی فیلمهای مستند وان ورلد در جمهوری چک، جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه تهران، جشنواره ی بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان همدان، جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه تسالونیکی و جشنواره ی ویدئو آرت آتن در یونان به نمایش در آمده و مورد توجه قرار گرفته اند.
فیلم های کوتاه او همچنین نامزد دریافت جوایز متعددی از جشنواره های معتبر ملی و بین المللی شده اند که از میان آنها می توان از فیلم او مونث، مذکر(۱۳۸۶)به تهیه کنندگی شبکه های آرته فرانسه و زد دی اف آلمان نام برد که در جشنواره ی فیلم برلین به نمایش در آمد و نامزد دریافت جایزه ی بهترین فیلم غیر اروپائی از آکادمی اروپائی فیلم های مستقل در شهر ورشو در لهستان شد و جایزه ی بهترین فیلم کوتاه را از جشنواره ی فیلم دانشگاه آکسفورد بروکس انگلستان دریافت کرد. همچنین فیلم کوتاه آخرین صحنه(۱۳۹۱)موفق به دریافت جایزه ی بهترین فیلم جشنواره ی فیلمهای کوتاه انجمن فیلمسازان زن کانادا شد.
فروغی فارغ التحصیل رشته ی ادبیات فرانسه از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است. او همچنین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ی مطالعات سینمائی از دانشگاه پرووانس (اکس - مارسی ۱) در فرانسه دریافت کرده و تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در دپارتمان فلسفه ی همین دانشگاه و در رشته ی فلسفه ی فیلم ادامه داده است. او همچنین فارق التحصیل رشته ی کارگردانی سینما از آکادمی فیلم نیویورک است.
در سال ۱۳۸۳ او به کمپ استعدادهای جوان برلین راه یافت و زیر نظر فیلمسازان صاحب نامی چون استیفن فریرز، والتر سالس و ریدلی اسکات به گذراندن دوره های مختلف آموزشی پرداخت.
در سال ۱۳۹۳ به دعوت جشنواره ی بین المللی فیلم کن با فیلمنامه ی اولین فیلم بلندش در پاویون بین المللی نویسندگان شرکت کرد.
علاوه بر فعالیتهای سینمائی او از سال ۱۳۷۹ در زمینه ی هنرهای چند رسانه ای بر پایه ی عکاسی  و ویدئو اینستالیشین نیز به شکل حرفه ای فعالیت داشته است. او از سال ۱۳۹۲ با حمایت شورای ادب و هنر کبک و شورای فرهنگ و هنر کانادا کار بر روی یک چیدمان ویدئو را با عنوان شهر فرنگ  آغاز کرده است  و قرار است در موزه ی هنرهای معاصر شهر کبک به نمایش در آید.
در سال ۱۳۹۳ او همچنین مدیر هنری پرفورمنس آرتی با عنوان حقیقت: مصیبت و آئین بود که با حمایت شوراهای فرهنگ و هنر شهر مونترال و کبک و همچنین شورای فرهنگ و هنر کانادا در مرکز هنرهای معاصر بلگو در شهر مونترال برای اولین بار به نمایش در آمد. این پرفورمنس آرت دومین اجرای خود را در آذر ماه امسال در گالری ایست تهران خواهد داشت.
فروغی همچنین در سال ۱۳۹۴ عضو هیات داوران جوایز شورای فرهنگ و هنر کانادا بود. او از سال ۱۳۸۴ عضو پیوسته ی انجمن فیلم کوتاه خانه ی سینما و از سال ۱۳۸۹ عضو انجمن مولفین و مصنفین هنرهای دراماتیک فرانسه است.

بیوگرافی کیارش انوری:کیارش انوری متولد ۱۳۵۶ در تهران است.
او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد و از همان سال به خلق و تولید فیلمهای کوتاه، مستند و ویدئو آرت هائی پرداخت که از جمله ی آنان می توان از …و من در خوشبختی شیرین بدنیا آمدم! (۱۳۷۹)، من پاک کننده هستم!(۱۳۸۱) و دوئت   (۱۳۸۵) نام برد که در جشنواره های معتبر ملی و بین المللی و مراکز فرهنگی دنیا، از جمله مرکز هنرهای معاصر روتردام ویت دو ویت و موزه ی هنرهای زیبای شهر نانت در فرانسه، جشنواره ی بین المللی فیلمهای مستند کالاماتا در یونان، جشنواره ی بین المللی ویدئو موندی در آمریکا و جشنواره ی بین المللی فیلم و موسیقی شیکاگو، به نمایش در آمده و مورد توجه قرار گرفته اند.
فیلم های کوتاه او همچنین نامزد دریافت جوایز متعددی از جشنواره های معتبر ملی و بین المللی شده اند که از میان آنها می توان از جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه اوبرهاوزن، جشنواره ی فیلم کوتاه تهران و جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز نام برد.
انوری فارغ التحصیل رشته ی کارگردانی سینما از دانشگاه سوره ی تهران است. او همچنین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ی مطالعات سینمائی از دانشگاه پرووانس (اکس - مارسی ۱) در فرانسه دریافت کرده و تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در دپارتمان فلسفه ی همین دانشگاه و در رشته ی فلسفه ی فیلم ادامه داده است.
در سال ۱۳۸۳ او به کمپ استعدادهای جوان برلین راه یافت و زیر نظر فیلمسازان صاحب نامی چون ویم وندرس و آنتونی مینگلا و همچنین تدوین گر و طراح صدای صاحب نام سینما والتر مرچ به گذراندن دوره های مختلف آموزشی پرداخت.
در همان سال او برای شرکت در یک دوره کارگاه تخصصی فیلمسازی و نمایش فیلم هایش به آکادمی هنرهای شهر برلین دعوت شد.
او همچنین نویسندگی چندین فیلم کوتاه و مستند را در کارنامه ی کاری خود دارد،از جمله مستند مونث، مذکر(۱۳۸۶)به تهیه کنندگی شبکه های آرته فرانسه و زد دی اف آلمان، که در جشنواره ی فیلم برلین به نمایش در آمد.این فیلم همچنین نامزد دریافت جایزه ی بهترین فیلم غیر اروپائی از آکادمی اروپائی فیلم های مستقل در شهر ورشو در لهستان شد و جایزه ی بهترین فیلم کوتاه را از جشنواره ی فیلم دانشگاه آکسفورد بروکس انگلستان دریافت کرد. همچنین فیلم کوتاه آخرین صحنه(1391)که در جشنواره های متعددی از جمله جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه تسالونیکی به نمایش در آمد و موفق به دریافت جایزه ی بهترین فیلم جشنواره ی فیلمهای کوتاه انجمن فیلمسازان زن کانادا شد.
علاوه بر فعالیتهای سینمائی او از سال ۱۳۷۷ در عکاسی و هنرهای صحنه ای نیز به شکل حرفه ای فعالیت داشته و زیر نظر کارگردانان مطرحی چون رکن الدین خسروی و اکبر زنجانپور بازیگری تئاتر را تجربه کرده است.
در سال ۱۳۹۳ او با حمایت شورای ادب و هنر شهر مونترال و کبک و همچنین شورای فرهنگ و هنر کانادا پرفورمنس آرتی را با عنوان حقیقت : مصیبت و آئین در مرکز هنرهای معاصر بلگو در شهر مونترال برای اولین بار به نمایش گذاشت. این پرفورمنس آرت دومین اجرای خود را در آذر ماه و در گالری ایست تهران خواهد داشت.
انوری از سال ۱۳۸۴ عضو پیوسته ی انجمن فیلم کوتاه خانه ی سینما و از سال ۱۳۸۹ عضو انجمن مولفین و مصنفین هنرهای دراماتیک فرانسه است.

هیچ نظری موجود نیست: